تبلیغات
ساروق - ما خود شهید آوینی را می خواهیم نه روز شهادتش را
"همیشه می توان تولدی دوباره داشت..به روز شدن شبهای یکشنبه "

دیگر خسته شده ایم از بس در این چند سال سخنان بی ارزش بعضی از وابستگان شهدا را شنیده‌ایم.

وابستگان شهیدرجایی، همت، باکری کم بود، نوبت به وابستگان درجه دوم وحتی درجه سوم بعضی از شهدا رسیده است.

ما تاریخ را از یاد نبرده ایم و بهتر است شما نیز از یاد نبرید، که روزی بعضی ازهمین خانواده های شهدا بودند که در مقابل حضرت علی علیه السلام جبهه گرفتند و گفتند: ما دیگر خسته شده ایم، ما هنوز داغ از دست دادن پدارن، برادران و شوهرهایمان را فراموش نکرده‌ایم و دیگر حال جهاد نداریم. و از یادمان نرفت در فتنه 88 بعضی از این‌ها چه چیزهایی که نگفتند و چطور علی زمان خود را تنها گذاشتند.

ما که هر جا به شما توهین شد، دفاع کردیم، به جای شما سیلی خوردیم، ما که نباید دیالوگ فیلم «دلشسکته» را ثابت کنیم که از سهمیه‌ی خانواده شهدا فقط یک سفر مشهد بود که... . ما که نباید ثابت کنیم که خانواده شهدا خونبهای شهید از دست رفته‌شان را از ملت نمی‌خواهند؛ چرا که اگر اینگونه بود شهدا هیچوقت میل به شهادت نداشتند. ما که نباید ثابت کنیم خانواده های شهدا صرفا به خاطر داشتن سهیمه در دانشگاها قبول می شوند؛ بلکه خودشان هرگونه مایه را دارند. ما که نباید ثابت کنیم خانواده های شهدا هنوز هم در خط سرخ شهادت هستند. ما که نباید ثابت کنیم شهدا زنده اند الله اکبر! ما که نباید ثابت کنیم و بگویم: به این عکس ها خیره شو خیره شو/ به اون روزهای پر از خاطره/ نخواه گرمی خواب چشم کسی/ بذاره که بیداری یادت بره.

ما که نباید ثابت کنیم که شهدا به خاطر ثبت روز و نامگذاری در تقویم شهید شدند.

همه‌ی این‌ حرفای پوچ و بی ارزش را سالهااست که به خانواده های شهدا نسبت می دهند.

ما باید ثابت کنیم؟ اصلا ماها در کجای تقویم قرار گرفته‌ایم تا بخواهیم حرفی بزنیم؟ تا شهدا و خانواده هایشان هستند ماها چه کاره ایم؟

شهیدآوینی

آقای داماد شهید آوینی، کاش می‌فهمیدی که شهید آوینی برای چه چیزی شهید شد؟ کاش می دانستی به خاطر همین صحبت تو و ایراد به مراتب بدتر از بنی اسرائیلی حضرتعالی، چه موضع و چه صحبت هایی که نشد!

کاش وقتی در کنار خانواده به فیلم جدایی نادر از سیمین نگاه می‌کردی، افکار شهید آوینی را از ذهن خسته ات(!) عبور می دادی. کاش  به خاطر روز شهادت و یا روز دفن شهید آوینی به این فکر می کردی، که سرور و سالار شهیدان که سید شهیدان اهل قلم افتخار می کرد نوکر او باشد، 3 روز بدن بی کفنش در صحرای داغ کربلا بود... و آنوقت تو می فهمیدی که اگر به خاطر انرژی هسته‌ای، قرار بود در تقویم جمهوری اسلامی به جای روز شهادت، روز «دفن» شهید را در تقویم ثبت کنند، خود شهید به این موضوع افتخار می کرد. کاش معنی آیه‌ی وَ لاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ  را شما برای ماها ثابت می کردید.

کاش ذهن ما را منحرف نمی کردید که اصلا چرا بعضی ها با خانواده شهدا وصلت کردند؟

آقای معززی‌نیا داماد محترم شهید آوینی، ما به تو اجازه نمی دهیم به خاطر مقاصد شخصی خودتان که هم ما می دانیم و هم شما، وجهه‌ی سید شهیدان اهل قلم را خراب کنید.

شخصیت شهید آوینی را کسی جز دوستدارانش خراب نکردند. شخصیت شهید آوینی چرا باید آنی باشد که شما می‌پنداری؟ شخصیت شهید در مقالاتش موجود است. اگر قرار باشد با تغییر یک روز که البته روز دفن شهید آوینی است- و قبلا با وابستگان آن شهید هماهنگ و صحبت های لازم شده بود- شخصیت او عوض شود، باید مشکل را درجایی دیگر دید.

چرا وقتی در زمان اصلاحات که کوچه‌های شهدای کرج را با نام های یاس و نسترن و سوسن اصلاح کردن(!) صدای شما در نیامد؟

کاش در زمان اصلاحات که علنی شعار می‌دادند: بسیج و جبهه را به زباله دان تاریخ می‌سپاریم، دل شما به حال افکار شهید آوینی می سوخت.

ظاهرا از مقاله شما پیداست که شما دلتان ببیشتر به خاطر تقویم روز شهادتش می سوزد نه خود شهید آوینی! و انگار روز شهادتش برای شما از خود شهادتش مهمتر است.

ما شهید آوینی را می خواهیم نه روز شهادتش را!

شما را به شهدا قسم، بس کنید دیگر...

طبقه بندی: نقد، 
برچسب ها: شهیدآوینی، شهادت، سهمیه، حضرت علی، تقویم،

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در تاریخ : جمعه 18 فروردین 1391 | توسط : سید | نظرات()